Jakie metody pozycjonowania stosować?

 Strona główna / Skuteczny Content marketing / Jakie metody pozycjonowania stosować?

Jakie metody pozycjonowania stosować?

Legalne pozycjonowanie

Osoby zainteresowane pozycjonowaniem stron internetowych powinny mieć świadomość tego, że mamy do czynienia z procesem nie tylko wyjątkowo trudnym, ale również pracochłonnym. Jeśli więc nie planujemy korzystania z usług agencji zajmującej się pozycjonowaniem, musimy liczyć się z tym, że praca z nim związana będzie się łączyć ze sporym wysiłkiem. Oczywiście, uzyskane rezultaty będą warte wspomnianego trudu, naiwnością jest jednak wiara w to, że możliwe będzie jego uniknięcie. Kluczowe znaczenie wydają się mieć w tym kontekście nie tylko umiejętne działania, ale również przestrzeganie najważniejszych zasad, jakie są związane z SEO. Tutaj warto skupić się nad odpowiednim pozycjonowaniem strony, niektóre błędy mogą bowiem pociągać za sobą wyjątkowo dotkliwe koszty.

Mówiąc o sposobach pozycjonowania warto mieć na uwadze to, że współcześnie zasadne jest mówienie o dwóch zbiorach jego metod. Na pierwszy plan wysuwa się White Hat SEO, choć pozycjonowanie posiada także swój mroczny odpowiednik znany jako Black Hat SEO. Termin White Hat SEU jest stosowany na określenie wszystkich tych metod promowania strony internetowej, które są dozwolone przez wyszukiwarki. Osoby decydujące się na takie rozwiązanie starają się przede wszystkim dopasować zawartość i sposób działania strony do wymogów charakterystycznych dla algorytmów wyszukiwarek, a także wytycznych jakościowych określających, w jaki sposób można pozyskiwać prowadzące do pozycjonowanej witryny linki. Z kolei Black Hat SEP to działania, które są zabronione przez wyszukiwarki cieszące się jednak sporym zainteresowaniem. Ten sposób pozycjonowania bazuje na czynnościach niedozwolonych, obejmuje więc, między innymi, spamowanie słowami kluczowymi, ukrywanie prawdziwej zawartości strony oraz wykorzystywanie systemu wymiany linków. Działania tego typu mogą wydawać się dość kuszące, pozwalają bowiem na osiąganie bardzo dobrych rezultatów w krótkim czasie. Niestety, bardzo często ich stosowanie owocuje usunięciem strony z indeksu wyszukiwarek internetowych. Co więcej, same algorytmy wyszukiwarek są systematycznie usprawniane, dzięki czemu korzystanie z niedozwolonych metod jest obecnie wykrywane zdecydowanie szybciej niż miało to miejsce do tej pory. Korzystanie z tego rodzaju metod jest coraz mniej opłacalne również dlatego, że naprawianie szkód, jakie są one w stanie wyrządzić, może być procesem, który potrafi zajmować nawet kilkanaście miesięcy.

Bezpieczne pozycjonowanie stron internetowych to zatem takie, które wykorzystuje metody White Hat SEO. Okazuje się przy tym, że korzystać mogą z nich nawet osoby, które nie mają dużego doświadczenia w zakresie pozycjonowania, materiały na ten temat są bowiem przygotowywane przez Google. Zwiększenie jakości strony przynosi przy tym zyski długoterminowo.